Tuesday December 23rd, 2014

Чи любите Ви масаж?

Чи любите Ви масаж? Підозрюємо, що більшість відповідей будуть одного з двох видів: «Дуже люблю!» і «Ніколи не доводилося спробувати».

Що ж! Лікувальні масажі – один з видів оздоровчого дозвілля, доступного в Східниці, в українських Карпатах. Запрошуємо Вас, дорогих гостей Садиби Дримба, дізнатися більше про цю, практично чудотворну, процедуру, та запланувати для себе курс масажів під час Вашого наступного перебування у Садибі!
Лікувальний масаж – це ефективний засіб лікування найрізноманітніших недуг та наслідків травм. Масаж сприяє відновленню нормальної діяльності організму і традиційно входить до комплексу лікувальних заходів, що проводяться в лікарнях, санаторіях та інших лікувально-профілактичних закладах.

Лікувальні масажі мають свою чітку класифікацію на основі характеру захворювання. Таким чином, лікувальні масажі поділяють на: масаж при травмах і недугах опорно-рухового апарату, захворюваннях органів дихання, недугах травної системи тощо. Методика виконання масажу залежить від характеру захворювання, для роботи з різними органами в межах однієї системи, застосовуються різні типи технік.

Також, важливо знати, що, оскільки одне і те ж саме захворювання у різних осіб може протікати по-різному, то і методика виконання масажу повинна бути індивідуалізована не лише із врахуванням самого захворювання, але і особливостей самого пацієнта.

Як техніка, так і методика лікувального масажу близька до техніки масажу гігієнічного, а саме: погладжування, розминання, витискання, вібрація, розтирання та комбінації даних технік.

Так як же лікувальний та лікувально-профілактичний масаж впливає на Ваш організм?
Лікування масажами дозволяє, окрім роботи безпосередньо з ураженою ділянкою, покращити функціонування провідних шляхів, посилити рефлекторні зв’язки м’язів та судин з корою головного мозку, суттєво покращити трофіку тканин та позитивно вплинути на роботу внутрішніх органів. Також, лікувальний масаж нормалізує (підвищує чи знижує) нервове збудження пацієнта та підвищує життєвий тонус.

Ще одним важливим ефектом лікувального масажу є його потужний вплив на обмін речовин і підвищення в крові рівня еритроцитів, лейкоцитів та гемоглобіну.

Всі ці позитивні зрушення можливі в тому числі тому, що, працюючи, масажист взаємодіє зі шкірою пацієнта, яка є великим рецептивним полем, через яке масаж і здійснює свій позитивний вплив на органи та тканини.

За формою усі масажі поділяються на загальні і часткові. При загальному масажі пропрацьовується усе тіло, а особлива увага масажиста приділяється зонам, пов’язаним із недугами пацієнта. Такі масажі виконуються протягом 50-70 хвилин, серіями через день або щодня, залежно від клініки захворювання.

При частковому масажі робота ведеться з конкретною частиною тіла – рукою, ногою, спиною, кистю, суставом тощо. Сеанс може тривати від 3 до 30 хвилин. Методика такого масажу наближена до методики загального, але з більш ретельним пропрацьовуванням ураженого органу, застосуванням більшої кількості специфічних прийомів.

Лікувальні масажі, звісно, не панацея. Але, в комплексі з іншими оздоровчими та профілактичними можливостями, які Ви і Ваша родина отримуєте, відпочиваючи в Садибі Дримба, вони можуть мати той самий «вирішальний ефект», що цілісно оздоровить Ваш організм та надасть життєвих сил та тонусу!