Sunday February 8th, 2015

Гідратація організму. Вчимося пити воду!

Продовжуючи серію нотаток про здоровий спосіб життя, і, зокрема, правильне харчування, пропонуємо поговорити про вживання води, адже гідратація організму стала останнім часом “модною фішкою” на блогах про красу та здоров’я.

“Пити більше води, хоча би 2 літри в день!”- радять нам статті в пресі, підказують знайомі, що дбають про свій зовнішній вигляд та самопочуття, та що там – навіть дієтологи скажуть саме це. Насправді, щодо вживання води є ряд міфів, які ми і спробуємо спростувати.

Гідратація організму – міфи та правда.

ВВАЖАЄТЬСЯ: денна норма споживання води – 2 літри.
НАСПРАВДІ: не завжди і не для всіх. Річ у тім, що необхідна кількість рідини вираховується за простою формулою – 1 літр на кожні 30 кілограм ваги. Ця формула працює в усіх випадках, крім полярних: анорексичній особі, зідно неї, гарантоване зневоднення, а особі, що страждає на ожиріння – водна інтоксикація (уявіть собі, буває і таке!).
ВВАЖАЄТЬСЯ: під час дієти потрібно обмежувати споживання не лише їжі, але й води, інакше схуднути не вдастся.
НАСПРАВДІ: вода – Ваш союзник у боротьбі із надміром ваги. Вона допомагає виводити з організму продукти розщеплення білків, вуглеводів та жирів, очищуючи його.
Міф про те, що вода спричинює набряки, а отже, зайві сантименти і кілограми Вас не покинуть, є в корені неправильним. Річ у тім, що у набряках “винна” сіль і гостра їжа, яка справді затримує рідини, а не сама рідина.
Читайте також “Джерела Східниці”
ВВАЖАЄТЬСЯ: не можна пити під час їжі, оскільки вода розбавляє шлунковий сік і перешкоджає травленню.
НАСПРАВДІ: це лише одна з теорій. Найсучасніші дослідження, натомість, доводять, що вода, навпаки, сприяє травленню, додатково розм’якшуючи їжу. Крім того, запиваючи трапезу, Ви швидше наповните шлунок і відчуєте ситість, а отже – спожиєте менше.
ВВАЖАЄТЬСЯ: зранку необхідно випити стакан води натщесерце, а от ввечері пити не бажано.
НАСПРАВДІ: якщо з першим таердженням ми абсолютно згодні (вода, спожита натще, “запускає” всі системи організму після сну), то друга заборона більш ніж умовна. Вона пов’язана із загрозою вранішніх набряків – але, як уже говорилося вище, набряки виникають не через воду, а через сіль і гостру їжу.
ВВАЖАЄТЬСЯ: не можна пити воду під час спортивних навантажень, оскільки це збільшує навантаження на організм.
НАСПРАВДІ: виключно візуальний ефект. Справді: добре пропітнівши на тренуванні і не попивши кілька годин,- Ви побачите на вагах цифру меншу на кілограм-півтора. Повірте, це виключно до того моменту, коли Ви все-таки поп’єте, і до реальних втрат ваги не має жодного стосунку.
Якщо ж не пити під час тренувань, то можна нашкодити організму, який, через підвищену в’язкість крові, не може повноцінно працювати. Як результат – різке зниження тиску або навіть тромбоемболія.
Тренуючись, вживайте воду за такою схемою: 1 стакан води за 2 години до тренування, півстакана – за 15 хвилин до його початку. Під час занять можете випивати до 150 мл кожні 15 хвилин, але лише якщо є реальна потреба. Змушувпти себе не потрібно. А після тренування споживайте по 200 мл води кожні 15 хвилин протягом години-двох.
Здорове життя починається з простих кроків. Правильно харчуватися і пити воду, багато рухатися і проводити час на свіжому повітрі, бувати з рідними людьми якомога частіше… А також пам’ятати про вчасне лікування і профілактику захворювань, та і просто – насолоджуватися кожною миттю життя! Все це особливо легко і приємно втілювати у Садибі Дримба, відвідавши яку хоч раз, Ви неодмінно повернетеся ще і ще!