Tuesday May 5th, 2015

Карпатські ягоди збираємо в Східниці

Регулярно піднімаючи тему активного літнього відпочинку у Східниці, в гостинній Садибі Дримба, ми мимохіть оминули тему “тихого полювання” – збору грибів та ягід, якими багатий карпатський край. До речі, перші карпатські ягоди дозріють уже доволі скоро, тож варто вже зараз спланувати Ваш відпочинок, присвячений знайомству з цим вітамінним скарбом.Сезон дозрівання ягід розпочинається вже у червні і триває аж до осені. В Карпатах ростуть суниці, чорниці, ожина, малина та інші надзвичайно корисні і смачні ягоди, яскраві і соковиті.

На початку червня запрошуємо Вас збирати та ласувати суницями, слідомза ними, за місяць, надходить пора малини та чорниць, а в серпні для Вас дозріють лісова смородина, ожина та брусниця. Вересень принесе ще один урожай малини, брусниці та шипшини, а журавлину можна збирати ще й у жовтні.

Користь від вживання лісових дарів – неоціненна. Приміром, суниця містить масу корисних речовин (вітаміни С і В1, В6, мікроелементи, фолієву кислоту, каротин, саліцилову, нікотинову, лимонну, хінну та інші кислоти, флавоноїди, легкозасвоювані цукри), і є помічною при захворюваннях шлунка, гіпертонії, атеросклерозі, каменях у нирках і печінці, подагрі. Відвари і настої із сушених ягід суниці мають потогінну, сечогінну і протимікробну дію, регулюють травлення.

Брусниця та чорниця допомагають в профілактиці хвороби Альцгеймера.

Крім цього, чорниця попереджає розвиток ракових пухлин, знижує рівень цукру в крові, покращує імунітет, є потужним антиоксидантом та надзвичайно корисна для тих, хто має проблеми із зором, сітківкою ока і м’язами очного яблука.

Брусниця — це потужний імуномодулятор, що містить цілий комплекс вітамінів і мінеральних речовин. Препарати на основі брусниці застосовують як дезінфікувальний, сечогінний засіб при лікуванні циститу та сечокам’яної хвороби.

Ягоди ожини особливо корисні тим, хто має проблеми шлунково-кишковому тракту, а також шкірні захворювання (в цьому випадку необхіднозастосовувати компреси з листя та ягід).

Малина ж містить лимонну, яблучну, винну, саліцилову і інші органічні кислоти, вітамін С, А, В1, В12, РР, залізо, мідь, солі калію, йод, і здатна нормалізовувати згортання крові і знижувати рівень протромбіну.

Як бачите, відпочинок у Східниці може стати чудовою інвестицією у здоров’я! Головне, вирушаючи по ягоди, дотримуватися елементарних правил: збирати лише ті ягоди, щодо яких є 100% впевненість; ретельно спланувати свій лісовий гардероб та подбати про зв’язок “зі світом”; а головне – не ставитися до природи недбало, не застосовувати “чесалки” для збору ягід та не виривати, а зрізати гриби.

Нехай карпатське “тихе сафарі” приносить Вам задоволення і користь, як і кожен вид відпочинку у Східниці!