Saturday May 2nd, 2015

Скандинавська ходьба у Трускавці та Східниці

Ми уже говорили про користь пішої ходьби, тож сьогодні, в продовження теми, хочемо розповісти Вам про різновид цієї активності – ходьбу зі спеціальними палками, яку називають скандинавською або нордичною. Оскільки гірська місцевість, де розташовано Садибу Дримба, якнайкраще підходить для такої ходьби, з’ясуємо докладніше, що ж це таке і в чому її користь.

Отже, знайомтесь – скандинавська ходьба у Трускавці та Східниці!

Винайдено цей вид ходьби зовсім нещодавно – в 90-х роках 20 століття. Протипозань цей фітнес практично немає, зате користь від нього колосальна: під час руху з палками працює 90% усіх м’язів, енергії витрачається більше, ніж при звиклій ходьбі. Таким чином, якщо Ви прагнете скинути зайву вагу, цей спосіб для Вас!

Ще одним плюсом є простота – для тренувань потрібна лише пара спеціальних палиць, схожих на вкорочені лижні, виготовлених з алюмінію чи вуглепластику. Довжина палок надзвичайно важлива: “неправильні” палки створять надмірне навантаження на коліна, щиколотки та спину.

Тепер про саму техніку ходьби. Необхідно ритмічно рухатися, вприраючи пхалки в поверхню під кутом 45% при їх відштовхуванні. Рухатися можна, наприклад, так звоним поперемінним кроком, виставляючи вперед спершу праву ногу і ліву руку , а потім, навпаки , ліву ногу і праву руку,- це нескладно, адже так ми ходимо і в звичайному житті. При русі не сутультеся і не перенапружуйте спину, кроки робіть середньої ширини. Суть такої ходьби у рівномірному навантаженні на спину, руки та ноги, внаслідок якого тренуються та зміцнюються м’язи.

Окрім очевидної користі для організму, будь-яка ходьба, в тому числі нордична, – це чудовий спосіб релаксу: перебування на свіжому повітрі і ритмічний рух налаштовують на спокійний, майже медитативний лад. Що вже й говорити про красу гірських пейзажів, якими Ви милуватиметеся під час відпочинку в Східниці!

Скандинавська ходьба рекомендується в тому числі при хронічнвй втомі, після травм, при гіподинамії та поганій фізичній формі. А от протипоказань, як уже зазначалося, дуже мало: грип та ГРЗ, нещодавно перенесена порожнинна операція, гіпертонія, серйозні проблеми з серцем, нирками та печінкою.

Тож, якщо усе вище прочитане Вас заінтригувало – запрошуємо відвідати Східницю та оселитися в нашій Садибі Дримба! Чудові краєвиди, свіже гірське повітря та мальовничі маршрути зроблять ваші заняття скандинавською ходьбою не тільки корисними для здоров’я, а й приємними.