Friday April 17th, 2015

Теренкур у Східниці

Хто з нас не чув про користь руху для організму? І, якщо біг, велосипед чи, приміром, фітнес, підходять не кожному (з огляду хоча би на здоров’я чи рівень фізичної підготовки), то ходьба – це практично панацея! Поговорімо про можливості для спортивної ходьби або ж теренкур у Східниці

Здавна відомий такий метод лікування, як теренкур.

Теренкур (від фр. terrain — місцевість і нім. Kur — лікування) — метод санаторно-курортного лікування, що передбачає дозовані фізичні навантаження у вигляді пішохідних прогулянок, сходжень в гористій місцевості за певними, розміченим маршрутами. Теренкур розвиває витривалість, покращує роботу серцево-судинної системи і органів дихання, стимулює обмін речовин, нервову активність. Звичайно проводиться під наглядом лікаря. В даний час термін терренкур частіше вживають для позначення спеціально прокладених маршрутів, призначених для лікувальної ходіння.

З середини XIX століття лікарі почали освоювати методи лікування, засновані на комбінації впливу кліматичних факторів і руху. Ще в 1845 році лікар Хартвіг рекомендував для лікування щоденну ходьбу як на морі, так і в «гористих областях». З 1862 року професор Вербер називав активний рух самим важливим доповненням до впливу гірського клімату і рекомендував пацієнтам лікувальне ходіння по стежках гірських курортів Німеччини та Швейцарії. В 1885 році німецький лікар Ертель (Max Oertel), завдяки якому і з’явився термін терренкур, запропонував метод лікування огрядності і серцево-судинних захворювань, заснований на дозованих по відстані, темпу і куту нахилу маршруту піших прогулках. Метод Ертеля швидко набув поширення в Європі.

(Вікіпедія)

Регулярні піші прогулянки не лише сприяють схудненню, але й суттєво знижують ризик захворювань серцево-судинної системи, рівень холестерину в крові та є профілактикою остеопорозу.

Спробуйте зробити ходьбу частиною своєї щоденної рутини: проходьте пішки хоча би частину дороги на роботу і неодмінно багато гуляйте у вихідні,- і скоро Ви здивуєтеся власній бадьорості та відмінному самопочуттю. І, звісно, не варто нехтувати можливістю прогулятися на відпочинку.

Перебуваючи в Садибі Дримба, збудованій серед гір та лісу, в українських Карпатах, Ви маєте на вибір кілька цікавих маршрутів. Приміром, можна просто вирушити на пішу прогулянку в ліс,- особливо такий варіант сподобається початківцям, адже він не вимагає спеціальної підготовки. Тільки пам’ятайте про те, що не варто в перший же день намагатися пройти чимбільшу дистанцію: збільшуйте навантаження поступово. Перша прогулянка тривалістю близько півгодини, пройдена із середньою швидкістю,- більш ніж достатня і корисна. За бажанням, Ви можете щодня збільшувати тривалість свого приємного “тренування” на 10-15 хвилин.

Пам’ятайте також, що під час оздоровчої ходьби краще мовчати і правильно дихати,- ритмічно через ніс, згідно ритму руху
Якщо ж Ви впевнені в своїй фізичній формі, можна ускладнити “тренування”: вирушайте в ліс чи гори одним із попередньо розроблених маркованих маршрутів,- тільки не забудьте з’ясувати протяжність траси і прихопити з собою все необхідне. Вирушаючи на тривалу прогулянку, візьміть з собою: трохи їжі і води, змінну пару шкарпеток, курточку і головний убір, засіб від комарів… І не забудьте про фотоапарат чи інший пристрій з фотокамерою: на Вас чекають дивовижні краєвиди.

Ці ж рекомендації актуальні, якщо Ви вирушите в пішу прогулянку аж до фортеці Тустань. Прекрасні Карпати милуватимуть Ваше око, а свіже повітря і сонце стануть найкращими лікарями від втоми і депресій!

Словом, відпочинок у Східниці – це не лише санаторні процедури, але і радість перебування на лоні природи. Спробуйте ходити пішки, це корисно і приємно, а ще – зовсім просто!

А гостинна Садиба Дримба уже чекає на Вас.