Monday March 9th, 2020

Весна іде, красу й гіповітаміноз несе

За вікном усміхається сонечко, теплий вітер дме в обличчя, і, здається, що весь світ налаштований на відчуття щастя.
Чому ж тоді нас не покидає втома та дратівливість, увесь час хочеться спати й немає жодних сил на роботу?

Причина банальна: весняний гіповітаміноз, тобто організму бракує вітамінів.

Весняний гіповітаміноз вражає людей із перших теплих днів весни. Після зими – періоду перебування організму в стані «економії» енергії – людині потрібні сили, а саме вітаміни, аби увійти в новий режим роботи та подолати весняну депресію.

Розберімося, як розпізнати симптоми гіповітамінозу та як боротися з цим захворюванням, якщо таки виявили його в себе.

Однією з основних причин гіповітамінозу є нераціональне харчування та недостатнє фізичне навантаження, яке часто спіткає нас зимою. Також дефіцит свіжого повітря та сонця шкодять нашому здоров’ю.

Основними симптомами гіповітамінозу є:

  • Головний біль
  • Утома
  • Млявість
  • Сонливість
  • Часті застуди
  • М’язова слабкість
  • Зниження імунітету

Як і з іншими захворюваннями, краще зайнятися профілактикою дефіциту вітамінів, аби запобігти виникненню ускладнень.

Профілактика захворювання є доволі простою, лише потрібно слідувати всім відомим способам і ставитися до того відповідально.

Найважливіший принцип у запобіганні гіповітамінозу є здорове та збалансоване харчування. Харчування має містити білки, жири та вуглеводи, тобто навесні необхідно вживати достатньо круп, овочів, фруктів та м’яса. А також варто не відмовляти собі в смачній їжі, яка приносить вам емоційне задоволення, і яку можна приготувати власноруч у садибі “Дримба” 🙂

Біла тарілка, на якій знаходяться 2 бутерброди із хумосом і фруктами

Для профілактики дефіциту вітамінів потрібно не обмежувати себе в прогулянках на свіжому повітрі, особливо, якщо воно насичене фітонцидами, як у гірських хвойних лісах Східниці. Крім цього, варто виконувати фізичні вправи, аби привести організм у тонус та покращити загальне самопочуття.

Важливо не забувати про здоровий сон та повноцінний відпочинок. Відпочити, оздоровитися та приємно провести час із сім’єю можна в нашій «Дримбі».
Проживання в екологічно чистій садибі, що знаходиться неподалік соснового лісу та джерел із лікувальними водами, що містять цілу низку вітамінів, допоможе вам відчути новий прилив енергії та щастя! 🙂