12/05/2015

Майстер-клас з гончарства в Східниці

Чи знаєте ви, що, відпочиваючи в нашій Садибі Дримба, ви можете відвідати один із майстер-класів народних промислів, приміром, гончарства? Про це надзвичайне мистецтво ми вам сьогодні розповімо.

Самі гончарі, чи то жартома, чи то всерйоз, стверджують, що назва їх ремесла походить від слів “горна” і “чарування”, і доля правди в цьому є,- адже перетворення шматка глини у корисні і красиві предмети й справді нагадує чари.

Майстер-клас з гончарства в Східниці – чудова розвага для дітей та дорослих!

Гончарство – одне з найстаріших із відомих ремесел: вважається, що ліпка з глини була відома ще до пізнання людиною вогню, а з відкриттям останнього гончарство – створення предметів вжитку та амулетів – набуло нового значення.

Наступним серйозним кроком уперед став початок використання гончарного круга. Майстерність передавалася від батьків синам, накопичувалися таємниці та, як би ми сказали зараз, ноу-хау,- і таким чином формувалася національна самобутність українського гончарства, що червоною ниткою проходить через усі регіональні течії та школи.

Цікавою є кераміка карпатського регіону, з якою ви зможете ближче познайомитися під час майстер-класів. Вона вирізняється барвистістю – адже саме в Карпатах для оздоблення виробів особливо активно використовувалися кольорові глини, які, до речі, могли змінювати свій колір після опалення.

Сучасне карпатське гончарство – це ефектне поєднання рисунку контуром та кольорового розпису на ужитковому та декоративному посуді та інших предметах оздоблення інтер’єру.

Радимо вам відвідати Майстер-клас з гончарства в Східниці під час відпочинку разом із вашими дітьми: їх неодмінно зачарує глина, цей дивовижний матеріал, який вода робить пластичним, а дотик рук – теплим і м’яким. Глина забезпечить приємні тактильні відчуття під час роботи і задоволення від результату, адже двох однакових гончарних виробів не існує, і з печі вийде ваше і тільки ваше творіння, що нестиме відбиток саме вашої творчості.

До речі, про тактильні відчуття. Глина – відмінний спосіб заспокоєння, зняття напруження та тривожності, розслаблення та заглиблення в стан, близький до медитативного.

Словом, такий майстер-клас стане подією водночас пізнавальною, розважальною та оздоровчою, а отже, не можна побувати в Східниці і не відвідати гончарного уроку. Ми радо проконсультуємо вас щодо часу і місця їх проведення.

Відкривайте таємниці Карпат разом із Садибою Дримба! Гостинно запрошуємо!