19/10/2021

Маленькі правила здорового сну.

Сон –  важлива складова людського життя. Його якість напряму залежить від способу життя кожного з нас. Одним 5 годин – норма, іншим потрібен десятигодинний сон. Цей проміжок часу – відпочинок для людського організму, відновлюється енергія і ми сповнені сил розпочинаємо новий, активний день свого життя.

Для повного оновлення чудово підійде зміна оточення. Подорож в Карпатах – свіже повітря, нові, безкраї краєвиди, емоції та враження подарує відпочинок в садибі Дримба, що в Східниці.

Є безліч факторів, які можуть покращити ваш теперішній сон і не заберуть багато дорогоцінного часу в день, варто лише дотримуватися маленьких правил гігієни сну. Це досить просто і більшість зі способів про які ми розкажемо це звички які ви напевно використовували й до цього.

🔸Розпорядок – важливо!

Якщо вчора ви лягли спати о 22:00, а сьогодні далеко за північ – це великий збій у графіку вашого внутрішнього годинника. Організму потрібно достатньо часу для відновлення та наповнення внутрішньою енергією. Дотримуватися режиму на відпочинку легше та приємніше.

🔸Їжа та напої.

Перед сном вживання будь-яких напоїв що стимулюють – погана ідея. Кофеїн збадьорює, а доза алкоголю, навпаки викликати короткотривалу сонливість, що призведе до нестабільного сну в ночі. Засвоєння їжі це тривалий процес. Тому краще, щоб у вечері вона була легкою та збалансованою, і не пізніше як за три години до сну.

Залиште час для насолоди кавою або чаєм в ранковий період – тоді напій буде доречним та придасть бадьорості. А цей приємний процес доповнить чарівні осінні краєвиди з вікна котеджу.

🔸Температура.

Засинати у спеці чи холоді важко та неприємно. При можливості зробіть комфортний температурний режим або провітрюйте кімнату перед сном. Організму життєво важливе свіже повітря, що дає клітинам достатню кількість кисню. А довколишні хвойні ліси збагачують повітря справжнім фіто-коктейлем.

🔸Ванна або душ.

Потоки теплої води та відчуття чистоти дозволить тілу розслабитися та зануритися в легку сонливість.

🔸Синє світло.

Світло від смартфона, телевізора та будь-якого іншого електронного приладу негативно впливає на сон. Навіть коли ви спите, сон має малу ефективність, бо тіло реагує на потоки штучного освітлення і подає сигнали «Пора прокидатися. Настав новий день!». Рекомендуємо за годину до сну вимкнути ваші ґаджети – ефект здорового сну 100%

🔸Хобі.

Якщо ваше хобі це не швидкісні перегони на спортивних мотоциклах, присвятіть йому годину часу перед сном: читання книг, рукоділля або вечірня прогулянка найкраще посприяє очищенню мозку від зайвих думок та мінімізує збентеження, яке часто не дає швидко та спокійно заснути.

Тож приїжджайте у Дримбу – насолоджуйтесь оздоровчим осіннім відпочинком 🍂🍄 та хорошим, якісним сном! 😉