25/12/2014

Ортотерапія – лікування гірським повітрям

Вирушаючи на зимовий відпочинок в гори, налаштуйтеся на потужний оздоровчий ефект, який Ви і Ваша родина гарантовано відчуєте, зупинившись в Садибі Дримба. Річ у тім, що Дримба розташована в Східниці, знаменитому бальнеологічному курорті, оточеному українськими Карпатами. Сама природа подбала про Ваш досконалий сімейний відпочинок у Садибі Дримба, адже до Ваших послуг і задоволення – 38 мінеральних джерел, цілющий гірський віск озокерит та чарівне карпатське повітря, про дивовижні властивості якого ми і розповімо.
Чи знали Ви, що існує такий напрямок медицини, як ортотерапія, тобто, лікування гірським повітрям?

Сама можливість такої терапії пов’язана з особливостями повітря у горах. По-перше, у горах значно сильнішою є сонячна радіація (до чоторьох разів проти звиклої норми), що викликане більшою прозорістю повітря, яка, в свою чергу, пов’язана зі зниженням щільності повітря на висоті, а також зниженням в його складі вмісту пилу та парів води.

Сонячна радіація знищує шкідливі мікроорганізми, що зазвичай перебувають у повітрі, і розкладає органічні речовини (приблизно таким же чином «працюють» ультрафіолетові очисники повітря). До того ж, сонячне випромінювання іонізує повітря, сприяючи утворенню негативно заряджених іонів кисню і озону. При пониженому атмосферному тиску, в гірському повітрі міститься менше кисню, що, як не парадоксально, позитивно впливає на здоров’я. Ця особливість можлива завдяки гірській рослинності: насичуючи повітря фітонцидами, терпенами та іншими речовинами, флора збагачує киснево-збіднене повітря, надаючи йому унікальний аерохімічний склад. Таким чином, властивості кисню посилюються, а можливість гіпоксія – знижується.

Як же саме Ваш організм оздоровиться в результаті відпочинку в горах? Покращиться робота дихальної, серцево-судинної та центральної нервової систем, зросте кількість еретроцитів та гемоглобіну у крові, нормалізується кисневотранспортування в організмі. З такого відпочинку Ви повернетеся готовими до нових звершень, адже Ваш мозок отримає потужне орто-стимулювання.
Крім того, ортотерапія сприяє зміцненню імунітету, гасить схильність до алергій, підвищує стійкість до інтоксикацій, неврозів та депресивних станів.

Погодьтеся, звучить заманливо! Оберіть для себе Садибу Дримба, де, окрім цілющого гірського повітря та мінеральних вод, на Вас чекає по-сімейному затишний відпочинок: смачна кухня, міцний сон, зимові активності та родинні вечори для незабутніх спогадів, що назавжди залишаться з Вами!