Середина літа. Афини
Відтак, заглибившись в енциклопедію лікарських трав і ягід, шукаємо чорницю. Нам відомо, як виглядає цей дар природи. Росте – на щебенистих і скельних галявинах, серед хвойних і букових лісів, у високих горах, а в Галичині – і на більш низьких горах (нижче і трохи вище 1000 м над рівнем моря).
Тоді, чорницю можна зустріти в таких горах біля Східниці, серед місцевих чарівних виднокраїв.
… Отже, лісова ягода – чорниця (в Східниці її називають «афини»). Настої, екстракти й сиропи із сушених ягід чи листя – надважливий засіб при розладах травлення, запаленнях ротової порожнини, шкірних захворюваннях (!), для хворих на діабет (!).
Способи приготування дуже прості:
10 грамів (4 чайні ложки) сухих ягід настоюємо на перевареній воді протягом 8 годин (холодний настій). А коли дві чайні ложки подрібнених ягід заваюємо в шклянці окропу – це гарячий настій.
А, яка смакота, коли просто споживаємо свіжі ягоди, адже чорниця – ціла комора вітамінів – С, комплекс вітамінів В; провітаміни або вітаміни А!
Якщо ви відпочиваєте з дітьми під час канікул – дайте насолодитись їм цим природнім скарбом. Бо на весь майбутній навчальний рік – гарантована працездатність мозку (відповідно розуму), міцний підростаючий організм, а відтак все більш успішне опановування знань!
Друзі, тільки перебуваючи в таких місцях, як Східниця в Садиба «Дримба», усвідомлюємо цінність відкриттів у природі, над якими в щоденних клопотах не замислюємось. Отож, до Садиби – на чорниці!