13/01/2015

Традиції Водохреща. Відсвяткуйте у Дримбі!

Триває найчудовіший час року – зимові свята, які українці віддавна шанують і щиро люблять. Ці дні єднання, родинного тепла, наближення до традицій так добре провести з найближчими! Оберіть для сімейного відпочинку Садибу Дримба в Східниці, відствяткуйте Водохреща у Східниці та торкніться ще одного зимового дива: Йорданської води.
В чому ж її чудодійність, і чому плящина такої води – неодмінний атрибут святкування Йордана, а для особливо сміливих – ще й купель в ополонці?

Існує гіпотеза, що вода – така звична нам речовина! – має “пам’ять” і здатна набувати властивостей того, з чим контактує. Таким чином, свята (намолена) водичка набуває цілющих властивостей, а спожита з вірою – може лікувати душевні і тілесні недуги.

В ріці Йордан тисячі років тому прийняв хрещення сам Ісус. Віримо, що сила води, намоленої в день великого свята, коли ми згадуємо про таїнство хрещення Христа, є настільки великою, що така вода “сама все освячує” (за словами старця ієросхимонаха Серафима Вирицького)

Вода, освячена 19 січня, вважається церквою за велику святиню: це не проста вода духовного значення, а нове духовне буттє, єдність земного і святого.

Прагнучи торкнутися цієї дивовижної сили, причаститися таїнства святої Йорданської води, українці несуть додому пляшечку цього “еліксиру”, щоб окропити страви, дати спожити немічним чи освятити оселю.

А для відчайдухів – купель в ополонці з освяченою водою! Наслідуючи Христа, ми занурюємося в крижану воду водойми, – і вона очищує нас, змиваючи всі гріхи. Традиція омиватися Йорданською водою має не тільки духовне коріння, а ще й просто дуже корисне для здоров’я. А ще, згідно із віруваннями, уся Йорданська вода є освяченою і має надзвичайні сили, а отже джерела Східниці також.

Після Йорданської пригоди, запрошуємо Вас і Ваших найрідніших розділити з нами “бідну кутю”, тобто, Йорданську Святу Вечерю. Вона зоветься “бідною”, бо традиційно є скромнішою за Різдвяну,- але її духовне значення ніяк не менше, а смак – так само вражає!

Зупиніться у Садибі Дримба хоча б на кілька днів, щоб сповна відчути радість Свят і провести чудові зимові дні під традиційною крівлею дерев’яної будівлі, споживаючи найсмачнішу їжу і дихаючи чистим карпатським повітрям.
Гостинно запрошуємо! Веселих Свят!