31/03/2015

Весняний детокс: що це і навіщо?

Весна завжди приносить відчуття оновлення, свіжості, приливу сил, яких нам так бракувало в зимові місяці. Чому б не влаштувати “весняне прибирання” власного організму, а саме детокс?

Що таке детокс дієта, а точніше, детокс-харчування?

Суть детоксу – в нормалізації роботи системи травлення та очистці крові та лімфи від токсинів. Приємним “побічним ефектом” цього оздоровчого харчування є схуднення і підвищення життєвого тонусу.

Це пов’язано з тим, що зашлакований організм працює з високою нагрузкою, що призводить до ослаблення імунітету і захисних сил організму, через що імовірні хвороби і загальна слабкість та млявість. Коротко про шлаки. Це речовини, що потрапляють в організм з їжею, косметичними та побутовими засобами, з ліками чи з атмосфери.

В зоні ризику – жителі великих міст з розвиненою транспортною системою та промислових підприємств. Відповідно, детокс знімає з організму зайву нагрузку, підвищуючи його захисні можливості.

Детокс традиційно проводять навесні або влітку, оскільки в цей час організм не потребую гарячої і калорійної їжі, як узимку.

Що ж забороняється на час детоксу?
– жирні та смажені страви, багаті на тваринні жири;
– хлібобулочні вироби з пшеничного борошна та свіжа здоба;
– кондитерські вироби та солодощі;
– алкоголь.

Дозволено вживати всеможливі овочі та фрукти (в ідеалі – притаманні регіону Вашого проживання), несолодкі напої, нежирний сир та кисломолочні продукти, м’ясо птиці (без шкіри!) та рибу.

Серед основних принципів детокс-дієти наступні:
– день розпочинаємо зі склянки теплої води зі свіжовичавленим лимонним соком;
– останній прийом їжі – за три години до сну;
– спорт – рекомендується, особливо на свіжому повітрі. Також корисно відвідувати масаж та багато рухатися.

Тривалість детоксу залежить віб бажаного результату, і в середньому триває від трьох до семи днів.

Протипоказаннями для проведення детоксу є вагітність та лактація, дитячий вік до 12 років, а також хронічні захворювання, особливо – травної системи.

Якщо ж вас непокоять хронічні недуги, і ви маєте бажання спробувати детокс, то краще до цього братися комплексно, під наглядом кваліфікованих спеціалістів. Цю можливість Вам надасть перебування в Садибі Дримба, розташованій неподалік Трускавця. Саме тут Ви відпочинете душею та оздоровитеся тілом. Лікування водами, правильне харчування, свіже повітря – і Ваш організм неначе відродиться після зими!

Ми чекаємо на Вас!