Збираємо трав’яні чаї у Східниці
Яким напоєм ви починаєте свій день? А завершуєте? Відповіддю більшості буде “кава” та “чорний чай”. А чи п’єте ви трав’яні чаї? Садиба Дримба пропонує вам відкрити для себе магію карпатських трав та чаїв із них. Трав’яні чаї можуть бадьорити і надавати сил, а можуть – заспокоювати і знімати втому. Тож, літній відпочинок у Східниці варто присвятити збору цілющих трав, щоб потім насолоджуватися смачними напоями із них та згадувати літо. Цікавим є той факт, що, на думку археологів, відвари трав вживали ще доісторичні люди. Традиція трав’яного чаювання пройшла крізь століття та культури: їх знали греки і китайці, єгиптяни і римляни. Трав’яними відварами лікували славнозвісні ескулапи Гален та Авіценна.
Смак та властивості трав’яного чаю залежать від рослин, що входять до його складу. Наприклад, заспокоїтися допоможуть такі трави, як м’ята, звіробій, іван-чай, первоцвіт, меліса, а також листя малини та вишні. Тонізуючу дію має любисток, лаванда, лимонник, листя та квіти конюшини, листя суниці тощо. Також, трав’яний чай, запарений на карпатській джерельній воді буде не тільки смачнішим, але й кориснішим!
Ви не страждатимете від авітамінозу на початку наступної весни, якщо цього літа поповните запас сушеними карпатськими ягодами чорної смородини, горобини, обліпихи, кропиви, ожини, а також сушених плодів шипшини, малини та барбарису.
Від болю голови врятує ромашковий чай з приємним солодкавим смаком. Проти застуди допоможе чебрець, а при важкості в шлунку чи отруєннях – звіробій.
Покращити зір або провести профілактику його погіршення може напій із чорної смородини чи чорниці. Листя смородини в поєднанні з м’ятою регулює обмін речовин. До речі, на основі м’яти готують смачні літні прохолодні коктейлі.
Для підвищення імунітету вживайте чайок із ехінацеї пурпурової. Травний тракт гоїть меліса, вона ж помічна при втраті апетиту, а в поєднанні із м’ятою – від безсоння. Заспокійливу дію має і алоїзія трилистна, а також валеріана.
Природній протизапальний засіб – календула, а із захворюваннями травної системи успішно бореться розмарин лікарський. І це лише частина цілющих таємниць трав та плодів наших рідних лісів!
Тому радимо відкрити для себе майже алхімічний світ збору та запарювання трав та плодів. Підберіть собі саме ті дари східницької природи, властивості яких підходять саме вам, і із задоволенням збирайте – чисті трави, що виросли в карпатському лісі чи на луці, неодмінно принесуть вам користь та дуже смакуватимуть.