25/09/2015

Зелений туризм в Україні

Зелений туризм в Україні – це чудова нагода поєднати все, що ми зазвичай хочемо отримати на відпочинку: побачити нові місця, чудова природа, активні розваги, користь та власне сам відпочинок. Адже коли кардинально змінюєш оточуюче середовище, навіть якщо це на кілька днів, відпочиваєш значно краще. Ми, жителі сучасних міст, на відпочинку прагнемо тиші і спокою, чистого повітря і гарних краєвидів. Все це, а ще спілкування з природою, повне занурення в культуру, історію і традиції регіону і дає нам зелений туризм.

Українська природа надзвичайно багата і різноманітна. Тож і місцевість для зеленого туризму кожен може обрати собі до душі. Жити на полонині високо в горах, збирати чорниці в лісі чи рибалити на березі озера – а може все водночас? Наприклад, в карпатській Східниці ви точно оберете собі кільканадцять занять до душі і ще стільки ж залишиться на наступний візит до Садиби Дримба.

Найбільше зелений туризм розповсюджений в Карпатах і Закарпатті, в Херсонській, Полтавській та Волинській областях. Обирати напрямок варто виходячи з пори року, власних побажань до навколишньої природи та видів активного відпочинку. Наприклад, на початку літа у волинських лісах повно чорниць. А взимку найкращий варіант – Закарпаття.

Окрім розваг на свіжому повітрі, зелений турист може приєднатися до збирання городини чи фруктів, лозоплетіння, ліплення з глини та навіть доглядати свійських тварин. Повне перезавантаження для розніженого міського жителя, чи не так? Тим, хто захоплюється історією, варто звернути увагу на Полтавську область – там багато місць зі славетним минулим, в які вам обов’язково влаштують цікаві екскурсії. А от по херсонським степам дуже класно їздити верхи, а ще там, кажуть, є дуже рибні місця на річках і озерах. Ще одна цікавинка зеленого туризму – це можливість дізнатися більше про традиції і побут наших прадідів та долучитися до святкових обрядів.

Отож, обирайте напрям і пакуйте наплічники – вас чекає незабутній відпочинок в одній з зелених садиб, наприклад у Дримбі!