28/06/2020

Життєдайні джерела Східниці: у воді краса й здоров’я

Лікування мінеральними водами практикували ще у Давній Греції.  Потім традицію греків перейняли римляни, які почали будувати на мінеральних джерелах купальні. У епоху Відродження мінеральні джерела оточувались центрами світського життя, найрізноманітнішими розвагами.
На сьогоднішній день лікування мінеральними водами супроводжується також бажанням людини побути разом із природою, відпочити від швидкості щоденного життя. Саме тому садиба «Дримба» розташована на околиці лісу, що дозволяє гостям насолоджуватись тишею і свіжим повітрям продовж всього відпочинку.

У пішій досяжності від Дримби розташовані джерела із мінеральними водами, споживання води з яких посприяє вирішенню проблем зі шлунком, подоланню захворювання нирок і сечовивідних шляхів, а також покращить стан здоров’я організму в цілому.

На сьогодні у Східниці нараховують 38 джерел і 17 свердловин з різним хімічним складом, та доступні для споживання лише води з 10 джерел і 3 свердловин.

Перед вживанням мінеральних вод обов’язково потрібно проконсультуватись із лікарем, аби собі не нашкодити!

Залежно від показань, мінеральні води у Східниці можна пити із таких джерел:

  • Мінеральні води джерел №1, №3 і №26 призводять до виведення радіонуклідів з організму, сприяють вимиванню каміння з нирок, нормалізують кровообіг та допомагають долати запальні процеси.
  •  Мінеральні води джерел № 5, №8, №9, №10, №25 та свердловин № 1-с, №18-с мають схожі властивості до попередніх, та їх особливість у посиленій жовчогінній дії.
  • «Содова» вода із гідрокарбонатно-натрієвого джерела №2 у народі також називається східницька «Боржомі». Це вода середньої мінералізації, содова, лужна, гідрокарбонатно-натрієва, з підвищеним вмістом мікроелементів. Показана для лікування захворювань шлунка, кишківника та дванадцятипалої кишки (виразка, хронічні гастрити з підвищеною і нормальною кислотністю, гастродуоденіти).
  • Води із джерел №13 і №15 містять у собі багато заліза. Їх споживання призводить до відновлення гемоглобіну і нормалізації енергетичного та пластичного обміну в організмі.
  • Джерело № 357 у народі зветься «Гліцеринове». Вода у ньому середньої мінералізації, має сечо – жовчогінну дію, і може виступати альтернативним 25-му і 26-му джерелам. Зазвичай воду з цього джерела використовують для вмивання обличчя. Оскільки вода з вмістом гліцерину зволожує шкіру і заповнює мікротріщини вологою, верхній шар шкіри залишається захищеним від забруднень, тож обличчя виглядає сяючим і підтягнутим.

Приїжджайте в Дримбу, аби відпочити та оздоровитись! 🙂